O mnie

Cześć!

Nazywam się Kasia i jestem lekarką.

Jestem wielką entuzjastką medycyny stylu życia. Wierzę, że mamy duży wpływ nie tylko na to jak się czujemy i jaki jest stan naszego zdrowia, ale też jak wygląda świat wokół nas.

Od kilku lat interesuję się zdrowym ruchem i jogą, rozumianą raczej jako zrzucanie napięć z ciała i uspokajanie rozbieganego umysłu niż akrobatyczne sztuczki połączone z hardcorowym powiększaniem zakresów w stawach. Prowadzę też swoje zajęcia (o tu: Dzik Komando) w oparciu o jogę i współczesne podejście do mobility, stale szlifując swój warsztat i powiększając swoją skrzyneczkę z narzędziami w temacie pracy z ciałem. Prowadzenie zajęć uczyłam się na Akademii Praktyków Jogi na GWHS w Katowicach, gdzie uzyskałam tytuł instruktora rekreacji ruchowej o specjalności hatha joga m.in pod okiem Macieja Wieloboba, Agnieszki Wielobób i Basi Tworek. Nieustannie poszukuję jednak nowych inspiracji i szukam własnej jogowej ścieżki, inspirując się nie tylko najróżniejszymi nurtami jogi, ale też współczesnym podejściem specjalistów od treningu i kinezyterapii.

Interesuję się też psychologią, a w szczególności zagadnieniami neuronauki i psychosomatyki, które zgłębiam przekopując się przez tony fascynujących książek. Podążając za tą fascynacją ukończyłam studia podyplomowe z Psychosomatyki i Somatopsychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.

Na co dzień staram się kierować źródłami naukowymi zgodnie z evidence – based practice, nie zamykając się jednak na słuchanie głosu swojego ciała.

No i medytuję. Jestem starszą uczennicą metody Vipassana, ale daleko mi do bycia eterycznym lotosem na spokojnej tafli jeziora. Mój strumień świadomości to rwący potok, więc nieustannie próbuję walczyć z wymówkami, które każdego dnia przekonują mnie ogromną- ilością – bardzo-ważnych-rzeczy żeby nie siadać do medytacji. Ale wiem z własnego doświadczenia, że warto. Ukończyłam też 8 tygodniowy kurs MBSR.

Moją największą miłością są jednak podróże. Podróżując czuję, że odkrywam świat umysłem początkującego i zaczynam rozumieć o co tu w ogóle chodzi. A przynajmniej o co chodzi mnie samej.
Uwielbiam czuć się zainspirowana i z myślą o przesyłaniu tych inspiracji dalej w świat powstał ten blog.
Fajnie, że tu jesteś!